ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Ισόπαλο έληξε το ματς της Ακαδημίας Πατρών με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, για την Πρεμιέρα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Handball. Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις, όμως, στο τέλος οι δυο αντίπαλοι έμειναν στην ισοπαλία (25-25) και πήραν από έναν βαθμό.
Στο πρώτο ημίχρονο και στο μεγαλύτερο μέρος του, ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, με τις δυο αμάδες να εναλλάσσονται στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά και σε νεκρό χρόνο, με φάουλ του Κολλύρη, η ομάδα των Πατρών προηγήθηκε 13-12, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του Α’ ημιχρόνου.
Στο ίδιο μότιμο κύλησε και το δεύτερο μέρος, με την ομάδα των Πατρών να ξεφεύγει με τρία (3) γκολ (19-16) στο 45, αλλά η ομάδα του Λουτρακίου είχε τις απαντήσεις και ισσορόπησε γρήγορα το ματς. Ο Ποσειδώνας είχε την ευκαιρία του, σε νεκρό χρόνο, να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα, αλλά το σουτ έφυγε άουτ και, τελικά, το ματς τελείωσε ισόπαλο, 25-25.

Δυστυχώς, και για τις δυο ομάδες υπήρχαν τραυματισμοί. Για την ομάδα της Πάτρας, τραυματίστηκαν ο Α. Παπαγιαννόπουλος και ο Τ. Διαμαντόπουλος και για την ομάδα του Λουτρακίου ο Ν. Χατζηκωνσταντίνου και ο Α. Ρουμελιώτης.
Τους ευχόμαστε να μην είναι κάτι σοβαρό και να τους δούμε στην επόμενη αγωνιστική.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 6-7, 9-8, 11-9, 13-12 (ημίχρονο),
15-14, 19-16, 19-19, 21-21, 24-23, 25-25

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Κάκκας, Παναγιωταρόπουλος 6, Στραβομύτης 2, Παπαγιαννόπουλος Χ. 1, Παπαγιαννόπουλος Α. 3, Γεωργίου 2, Ανδριόπουλος, Ρουσόπουλος 1, Παπακωστόπουλος, Τόμοβιτς, Παπαχαραλάμπους, Μπεκιάρης, Μάρκοβιτς 1, Κολλύρης 8

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 5, Παντελέων, Γκίκας 5, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Μπαλασινός, Φίλης Δ., Χαζούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 7, Δώδας, Χατζηκωνσταντίνου Α. 2, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 3, Πολυχρονάτος 1, Ρουμελιώτης. Διαιτητές: Βήτας – Τόλιος, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 3/3-0/3