ΣΑΡΩΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ

Δύο ακόμα βαθμούς κατέκτησε ο Ποσειδώνας, ο οποίος επικράτησε με 32-25 του ουραγού Πολυνίκη Ναυπλίου, σε ματς για την 8η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος – Α’ υποόμιλος). Πλέον, η ομάδα του Λουτρακίου μετράει 11 βαθμούς και είναι στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Αγωνιστικά, η ομάδα του Ναυπλίου αιφνιδίασε το γηπεδούχο που μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και προηγούνταν, στο μεγαλύτερο μέρος του Α’ ημιχρόνου (8-9 στο 20’). Ο Ποσειδώνα, στην συνέχεια, έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έκλεισε το Α’ ημίχρονο με 15-13 υπέρ του.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά, με αιχμή τον Βασιλειάδη, ο οποίος σκόραρε 11 τέρματα, και συμπαραστάτες τους Ρουμελιώτη-Χατζηκωνσταντίνου Ν. που πέτυχαν από 7 τέρματα. Από τους φιλοξενούμενος ξεχώρισε για ο Μανασάκης (11 τέρματα).

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 32-25

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-6, 6-8, 8-9, 11-11, 15-13 (ημίχρονο), 18-14, 20-16, 24-17, 27-18, 31-21, 32-25

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Mπαλασινός, Αικατερίνης 1, Γκίκας 3, Παντελέων, Τυφτικίδης, Καραβάς, Χατζηγιάννης 2, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 7, Χαζηκωνσταντίνου Α. 1, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 11, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 7

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Παππάς, Ρόντος 1, Αθανασάκης 11, Αρσενόπουλος 2, Παπαδόπουλος 1, Τοπάλι, Σχοινοχωρίτης 5, Τσεχαγιάς 4, Μιχαλόπουλος 1, Κόσυβας

Διαιτητές: Βήτας – Γερουλάνος Κ., Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/1-4/4