ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ!

Στους πανελλήνιους αγώνες που διεξήχθησαν στη Φλώρινα, η ομάδα του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια, πανηγυρίζοντας τον πρώτο, στην ιστορία της, πανελλήνιο τίτλο στο ομαδικό παμπαίδων, με  αθλητές το 12χρονο Κώστα Φάκαρο και τον 11χρονο Ιωάννη Κιοσελόγλου.

Οι  δυο αθλητές του Ποσειδώνα κατέκτησαν και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του διπλού.

Ο Ιωάννης Κιοσελόγλου ήταν πρωταγωνιστής και στα ατομικά αγωνίσματα, καθώς αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος 2021, χαρίζοντας στο σωματείο του και στην πόλη του την πανελλήνια πρωτιά, μετά από 48 χρόνια, όταν τον πανελλήνιο τίτλο είχε κερδίσει ο Γρηγόρης Παντελέων, στο απλό παίδων.

Ο συμπαίκτης του, Κώστας Φάκαρος, κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο, στη συγκεκριμένη κατηγορία.

Οι επιτυχίες συνεχίστηκαν και για τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας, καθώς στη δεύτερη θέση (ασημένιο μετάλλιο) βρέθηκε η Αγγελική Ευμορφιάδη στο ομαδικό κορασίδων, η οποία κατέκτησε και χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα του διπλού της συγκεκριμένης κατηγορίας.

Τρίτο πανελλήνιο μετάλλιο (χάλκινο) κατέκτησε, στην κατηγορία του διπλού παίδων, και ο Γιάννης Κούτρας, μετά το ασημένιο το 2019 και το χάλκινο το 2020.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές τους, Ιωάννη Βλοτινό, Χρήστο Τσαρσιταλίδη και Τάκη Τσαρσιταλίδη.